O aucie:

Pierwszy właściciel zakupił samochód w salonie w Goes w Holandii w roku 1980. Jako starsza osoba nie jeździł nim zbyt wiele i w końcu auto przeszło w ręce jego zięcia, a naszego znajomego Hansa z Rilland. Tam też VOLVO przebywało przez kolejne lata sporadycznie używane, niemniej w międzyczasie drobna kolizja wymogła wymiane drzwi pasażera i pozostawiła wgniecenie za tymiż drzwiami.

W lipcu 2007 dostaliśmy od Hansa propozycje zapewnienia pojazdowi "ostatniego domu", na co też chętnie przystaliśmy, zwłaszcze, że jest to nasze pierwsze auto, a jego przebieg pomimo wieku 27 lat wynosił 119 tys km.

 

Tak więc wybraliśmy sie do Holandii autostopem i wróciliśmy "nowym" pojazdem, bez większych niespodzianek do Polski, aby tu załatwić wszystkie formalności.

Poźniej, w grudniu 2007 zdecydowaliśmy, że w zamian za bezawaryjna jazde i niezły stan "wewnętrzny", auto zasługuje na nowy lakier. Lakiernik zrobił swoje i z zewnatrz auto prezentowało sie jak nowe. Kolor pozostał żółty choć odcień jest nieco inny.

Jakiś czas później odświeżyliśmy także wnętrze wymieniając obicie foteli.

 
 

14 czerwca 2008 Volvo zawiozło nas do ślubu a następnie w podróż poślubną do Grecji.

W ciągu kilku lat zwiedziliśmy autem także między innymi Skandynawię i Litwę.

Poniżej prezentujemy 4-minutowy filmik z naszymi przygodami w skrócie.